Domáce správy


Zahrani─Źn├ę spr├ívy


Kult├║ra


Napriek tomu, ┼że z finan─Źných prostriedkov z projektu Zelená dom├ícnostiam ur─Źen├Żch na pouk├í┼żky Slovenskej inova─Źnej a energetickej agentúry (SIEA) mô┼żu ─Źerpa┼ą nielen majitelia domov, ale aj bytov├Żch domov, skuto─Źnos┼ą je in├í. Len mizivé percento zo z├íujemcov o┬áin┼ítal├íciu slne─Źn├Żch kolektorov na bytov├ę domy je ├║spe┼ín├í. Je to preto, ┼że podporu od ┼ít├ítu m├┤┼że dosta┼ą len bytov├Ż dom, ktor├Ż nie je pripojen├Ż na centr├ílny zdroj tepla (CZT). Navy┼íe sa e┼íte sk├║ma, ─Źi v┬áblízkosti je tak├íto sie┼ą CZT vybudovan├í a centr├ílny dod├ívate─ż tepla, ktor├Ż svojim stanoviskom potvrd├ş mo┼żnos┼ą pripojenia. Iba ak sa k┬ásieti ned├í pripoji┼ą, potom je mo┼żn├ę uspie┼ą pri ┼żiadosti o┬ápodporu.

Uva┼żujete nad drevodomom a radi by ste sa pozreli, ako to v┬átakej dokon─Źenej stavbe vyzerá? Vyu┼żite príle┼żitos┼ą a┬ánav┼ít├şvte v┬ápiatok 6. a┬áv┬ásobotu 7. októbra 2017┬áDni otvorených drevostavieb pod z├í┼ítitou Zväzu spracovate─żov dreva. V Ratkovciach v┬áokrese Hlohovec, ne─Ćaleko Bratislavy, Trnavy ─Źi Nitry si mô┼żete pozrie┼ą zauj├şmavú drevostavbu, ktor├║ realizuje firma M-HOUSE, s.r.o. Informuje o┬átom Ing. Petra Jakubov├í z┬átejto firmy.


Vynovili ste si dom alebo postavili novostavbu? Tak teraz nastal ─Źas na pekný plot. Ak to chcete stihnú┼ą e┼íte do zimy, je najvy┼í┼íí ─Źas obráti┼ą sa na profesion├ílne umelecké kov├í─Źstvo Interierkov z┬áHandlovej a necha┼ą si urobi┼ą n├ívrh pod─ża vlastn├ęho vkusu. Nezab├║dajte, ┼że v┬ázime je n├íro─Źn├ę a┬ániekedy a┼ż nemo┼żn├ę robi┼ą mokr├ę procesy sprev├ídzaj├║ce osadzovanie plotov a br├ín. In┼ípirova┼ą sa mô┼żete na internetovej str├ínke┬áwww.interierkov.sk┬áalebo facebooku. Nezabúdajte, ┼że ide o┬ánad─Źasov├║ investíciu a plot z ru─Źne kovaného ┼żeleza je zárove┼ł umeleckým dielom.

Pribli┼żne polovica finan─Źných prostriedkov z projektu Zelená dom├ícnostiam ur─Źen├Żch na pouk├í┼żky Slovenskej inova─Źnej a energetickej agentúry (SIEA) sa doteraz minula, alebo je rezervovan├í na preplatenie. Celkov├í vy─Źlenen├í suma do roku 2018 je pritom 45 miliónov eur. Do roku 2020 je v┼íak na t├║to formu podpory z eur├│pskych a ┼ít├ítnych zdrojov na in┼ítal├íciu zariadení na vyu┼ż├şvanie OZE (Obnovite─żn├Żch zdrojov energie) vy─Źlenen├í suma vo v├Ż┼íke a┼ż 115 mili├│nov eur. ┬áZost├ívaj├║ce prostriedky z pilotného projektu v hodnote viac ako 12 mili├│nov eur bud├║ k dispoz├şcii v roku 2018 a od roku 2019 zvy┼ín├ę prostriedky 75 mili├│nov eur.


Slovenský dodávate─ż elektrickej energie a┬ázemného plynu - spolo─Źnos┼ą Energie2 poskytuje svojim z├íkazníkom okrem cenovo v├Żhodn├Żch dod├ívok energi├ş aj poradensk├ę a┬ádoplnkov├ę slu┼żby. Tie im ┼íetria energie, ─Źas, h─żadanie odborn├şkov a prin├í┼íajú ├║spory finan─Źn├Żch prostriedkov. Z├íujem ┬áprejavili z├íkazn├şci o┬áenergetick├ę certifik├íty a┬áenergetick├ę audity. Informuje o tom obchodn├Ż riadite─ż spolo─Źnosti Energie2 Eduard Chudovsk├Ż.

Od rekon┼ítrukcie a┬áotvorenia Zámku Víg─ża┼í ako kongresového hotela a┬áhistorickej pamiatky u┼ż ubehli 3 roky. Pri pr├şle┼żitosti osl├ív naroden├şn si z├ímocký hotel pripravil pre host├ş ve─żkolep├Ż program po─Źas sl├ívnostn├ęho eventu Grang Opening. Predstavila sa Monika Ol┼íovsk├í s dog dancing show, Dreamdenacers so svojou oh┼łovou show ─Źi hviezda programu - Zuzana Smatanov├í s kapelou. Vo ve─Źern├Żch hodin├ích nech├Żbal┬á ani oh┼łostroj a┬ásl├ívnostn├ę kr├íjanie narodeninovej torty. Informovala o┬átom marketingov├í mana┼ż├ęrka hotela Katar├şna Koh├ír Lenhardtov├í.
U┼ż popáté za sebou se konaly v┬áL├ízních Luha─Źovice, a. s., Dny slovensk├ę kultury (6. - 9. 9. 2017) a┬áto tradi─Źn─Ť za ú─Źasti slovenských novin├í┼Ö┼». Tato akce je jedn├şm z vrchol┼» kulturn├şho l├ęta. B─Ťhem n─Ťkolika dn├ş se v┬áLuha─Źovic├şch p┼Öedstavili um─Ťlci ze Slovenska, mezi nimi slovensk├ę osobnosti Milan Lasica a┬áMartin Huba, ru┼żombersk├Ż folklorn├ş soubor Liptov a d├ímsk├Ż salónn├ş orchestr Afrodit├ę. P┼Ö├şznivce filmu a┬á─Źesko-slovensk├ę vz├íjemnosti pot─Ť┼íil film Du┼íana Tran─Ź├şka Sv─Ťtl├ę m├şsto. Informoval o┬átom gener├íln├ş ┼Öeditel L├ízn├ş Luha─Źovice Eduard Bl├íha.

Projektanti pracujú s┬áve─żkým mno┼żstvom modern├Żch kon┼ítrukcií, ktoré doká┼żu vyrie┼íi┼ą najvä─Ź┼íie probl├ęmy, s┬áktor├Żmi sa konkr├ętne stavby stret├ívaj├║. Pomocn├║ ruku projektantom navrhuj├║cim kon┼ítrukcie zabra┼łuj├║ce prehrievaniu stavieb pod├íva firma TEPORE, s.r.o., priamy obchodn├Ż a┬átechnick├Ż z├ístupca nemeckej firmy STEICO (najv├Ą─Ź┼íieho v├Żrobcu drevovl├íknit├Żch izol├íci├ş na svete). Na slovensk├Ż trh firma dov├í┼ża overen├ę certifikovan├ę syst├ęmy STEICO TEPORE.

Akciová spole─Źnost L├ízn─Ť Luha─Źovice p┼Öipravila v týdnu od 6. do 9. z├í┼Öí 2017 ji┼ż 5. ro─Źn├şk Dn┼» slovenské kultury, kter├ę jsou jedn├şm z vrchol┼» kulturn├şho l├ęta. B─Ťhem n─Ťkolika dn├ş se zde p┼Öedstav├ş um─Ťlci ze Slovenska - slovensk├ę osobnosti Milan Lasica a Martin Huba, ru┼żombersk├Ż folklorn├ş soubor Liptov a d├ímsk├Ż salonn├ş orchestr Afrodit├ę. V leto┼ín├şm roce se fanou┼íci filmu mohou t─Ť┼íit na "Sv─Ťtl├ę m├şsto" a to ve st┼Öedu 6. z├í┼Ö├ş 2017 v 19.30 v M─Ťstsk├ęm dom─Ť kultury Elektra. Je to film o d─Ťjin├ích ─Źesko-slovensk├Żch vztah┼» v Luha─Źovic├şch, kter├Ż re┼ż├şroval Du┼ían Tran─Ź├şk.

Pri diskusiách o┬átom, ─Źi drevodom ÁNO alebo NIE, zaznieva mnoho argumentov pre a┬áproti. Bohu┼żia─ż laik im nevie priradi┼ą tú spr├ívnu mieru relevantnosti - teda, ─Źi je nejaký predsudok okrajov├Ż, alebo naozaj dôle┼żit├Ż. ─îo si teda treba v┼ííma┼ą pri drevostavb├ích, na ─Źo d├íva┼ą pozor, aby sme boli spokojn├ş, ak sa pre ┼łu rozhodneme?Prvé pravidlo je najd├┤le┼żitej┼íie a┬áplat├ş pre v┼íetky stavby, nielen pre drevostavby.
Slne─Źné kolektory na ohrev teplej vody sa po zavedení pouká┼żok na ich in┼ítal├íciu te┼íia ve─żkej ob─żube medzi obyvate─żstvom, ale rastie z├íujem o┬áich vyu┼żitie aj v┬ápriemysle a┬ápo─żnohospod├írstve. Najvä─Ź┼í├ş slovenský v├Żrobca slne─Źn├Żch kolektorov THERMO|SOLAR ┼Żiar, s.r.o., ┼Żiar nad Hronom najnov┼íie zrealizoval dod├ívku sol├írneho syst├ęmu pre mliekare┼ł Po─żnohospod├írskeho dru┼żstva v┬áLov─Źici - Trub├şne. Informoval o┬átom J├ín Tom─Źiak, konzultant projektu z THERMO|SOLARU.┬á

Tento rok opä┼ą o┼żil zámocký hotel The Grand Víg─ża┼í netradi─Źn├Żm podujat├şm v┬ápodobe The Grand Retro Show. V sobotu┬á12. 8. 2017 si mohli v┼íetci n├ív┼ítevn├şci z├ímku vychutna┼ą Retro módnu prehliadku, v├Żstavu historick├Żch vozidiel a┬áoce┼łovanie t├Żch najkraj┼í├şch - Concours d Elegance. Vozidl├í absolvovali vyhliadkovú jazdu do Banskej Bystrice a┬ásvoje predstavenie zakon─Źili o┬á13.00 na v├şg─ża┼ískom z├ímku. V┬ápodve─Źern├Żch hodin├ích cel├í show vyvrcholila koncertom skupiny Slovak Tango so sl├ívnymi evergreenmi slovenskej popul├írnej scény. Informovala o┬átom marketingov├í mana┼ż├ęrka hotela Katar├şna Lenhardtov├í.

Slovenský dodávate─ż zemného plynu a elektrickej energie - spolo─Źnos┼ą Energie2, a. s., vydala v┬át├Żchto d┼łoch ─Ćal┼íie ─Źíslo magaz├şnu Energe┼ą├ík. Hlavnou t├ęmou, ktorú prin├í┼ía, je nov├Ż online port├íl pre z├íkazn├şkov. Venuje sa atmosf├ęre podujat├ş, ktor├ę Energie2 podporuje, informuje o┬átom, ako s├║ spokojn├ş┬á dlhoro─Źní odberatelia so slu┼żbami, ktoré im Energie2 ponúkaj├║, v┬ározhovore s┬ámana┼ż├ęrkou back office sa pýta na prácu tohto oddelenia a┬áprin├í┼ía aj nov├║ letn├║ s├║┼ąa┼ż o l├íkav├ę ceny. Informuje o┬átom prev├ídzkov├Ż riadite─ż Energie2, a. s., Mgr. Peter Pol├í─Źek.

 


Ceny nehnute─żností v┬árámci celého Slovenska neprestali v┬áraste ani po─Źas prv├ęho polroka 2017. Najvy┼í┼í├ş rast zaznamenali ceny bytov. V┬áponuke port├ílu TopReality r├ístli ceny v┼íetkých inzerovan├Żch bytov, najviac sa v┼íak za polroka zv├Ż┼íili ceny ┼ítvorizbov├Żch bytov a┬áto a┼ż o┬á30,5%. K├Żm v janu├íri 2017 st├íl priemern├Ż inzerovan├Ż 4-izbov├Ż byt 154 983 eur, v┬ájúni 2017 to bolo u┼ż 202┬á295 eur. Inzerovan├ę garsónky za toto obdobie zdra┼żeli o┬á11,6%, jednoizbov├ę byty o┬á6,9%, 2-izbov├ę o┬á27,2%, 3-izbov├ę o┬á5,3%, 5-izbov├ę o┬á5,3% a rodinn├ę domy o┬á1,9%. Vypl├Żva to zo ┼ítatistiky spolo─Źnosti Topreality.sk, s.r.o., a informoval o┬átom jej konate─ż Marek Grajcar├şk.

Lázn─Ť Luha─Źovice jsou kr├ísné, malebn├ę a l├ę─Źiv├ę v ka┼żd├ę ro─Źní dob─Ť. V┼żdy znovu a znovu okouzluj├ş n├ív┼ít─Ťvn├şky rozmanitou architekturou, kr├ísným okol├şm a v┼íudyp┼Ö├ştomnou zelen├ş. L├íze┼łsk├ę m─Ťste─Źko Luha─Źovice le┼ż├ş v malebn├ęm údol├ş chr├ín─Ťn├ę krajinn├ę oblasti B├şl├ę Karpaty. Okoln├ş p┼Ö├şroda je nedot─Źen├í a poskytuje mno┼żstv├ş mo┼żnost├ş na turistiku. Unik├ítn├ş l├ę─Źiv├ę prameny ─Źin├ş z Luha─Źovic ┼ípi─Źkov├ę l├ę─Źebn├ę l├ízn─Ť v celoevropsk├ęm m─Ť┼Ö├ştku. Akciov├í spole─Źnost L├ízn─Ť Luha─Źovice je nejv─Ťt┼í├şm poskytovatelem l├íze┼łsk├Żch slu┼żeb v┬áLuha─Źovic├şch a specializuje se p┼Öedev┼í├şm na l├íze┼łskou l├ę─Źbu onemocn─Ťn├ş d├Żchac├şch cest. Nejzn├ím─Ťj┼í├şm l├ę─Źiv├Żm pramenem je Vincentka a jej├ş ├║─Źinek z pramene je nenahraditeln├Ż.┬á

3839 Ŕlßnkov (256 strßnok, 15 Ŕlßnkov na strßnku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Prejs╗ na:
Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.10 sek˙nd