Domáce správy


Zahrani─Źn├ę spr├ívy


Kult├║ra


Pr┼»zkumy ukazují, ┼że leto┼ín├ş léto bude pro ─îechy a Slováky op─Ťt nejatraktivn─Ťj┼í├ş dovolen├í doma a v sousedn├şch st├ítech. M┼»┼że za to p┼Öetrv├ívaj├şc├ş bezpe─Źnostn├ş situace v ned├ívno nejnav┼ít─Ťvovan─Ťj┼í├şch p┼Ö├şmo┼Öských destinac├şch, jako jsou Egypt, Turecko, ale i zdra┼żov├ín├ş v bezpe─Źn├ęm Chorvatsku. Na druh├ę stran─Ť je┼ít─Ť nikdy nebyla nab├şdka dom├íc├şch subjekt┼» cestovn├şho ruchu tak pestr├í a kvalitn├ş. Samoz┼Öejmost├ş jsou hotelov├ę wellness, strava ┼ív├ędsk├Żmi stoly a r┼»znorod├ę mo┼żnosti tr├íven├ş ─Źasu v okol├ş. Ceny jsou st├íle d┼»le┼żit├ę, ale mnohem m├ęn─Ť ne┼ż v minulosti. Za kvalitu si rekreanti r├ídi p┼Öiplat├ş. Na opl├ítku o─Źek├ívaj├ş vysokou úrove┼ł slu┼żeb, ochotn├Ż person├íl, kvalitn├ş stravu a v├Żjime─Źnost prost┼Öed├ş. K nejatraktivn─Ťj┼í├şm za┼Ö├şzen├şm, kter├ę spl┼łuj├ş p┼Öedstavu dobr├ę dovolen├ę v ─îR i SR pat┼Ö├ş l├ízn─Ť, Vysok├ę a N├şzk├ę Tatry, ─Źi exkluzivn├ş z├ímky a pam├ítky UNESCO.

In┼ítalácia zariadení na vyu┼ż├şvanie OZE (Obnovite─żných zdrojov energie) s┬ávyu┼żit├şm pouk├í┼żok od ┬áSlovenskej inova─Źnej a energetickej agentúry (SIEA) uk├ízala, ┼że medzi obyvate─żmi je enormn├Ż z├íujem o┬ápodporované zariadenia. Vypl├Żva to jednozna─Źne z┬átoho, ┼że pouk├í┼żky zlac┼łuj├║ tieto zariadenia o┬á30 a┼ż o┬á50 %, ─Ź├şm sa st├ívaj├║ nielen ekologick├Żmi, ale aj ekonomicky ve─żmi zauj├şmav├Żmi. K├║pa dotovan├Żch zariaden├ş je v├Żhodnej┼íou invest├şciou ne┼ż ak├ęko─żvek sporenie. Dot├ície nielen┼że zni┼żuj├║ n├ívratnos┼ą invest├şci├ş do OZE a┼ż na polovicu, ale po ich zaplaten├ş m├í z├íkazn├şk v┬á─Ćal┼íom obdob├ş zna─Źne zn├ş┼żen├║ energetick├║ n├íro─Źnos┼ą dom├ícnosti.

V┬á─îilistove (mestská ─Źas┼ą ┼áamorína) sa v stredu 14. 6. 2017 skon─Źili u┼ż v┬áporad├ş 27. Celoslovenské ┼íportov├ę hry det├ş z┬ádetských domovov - ┼áportov├ę majstrovstv├í s Nestl├ę 2017. Putovn├Ż poh├ír ministra pr├íce, soci├ílnych vec├ş a rodiny SR tento rok na z├íklade umiestnen├ş ┼íportovcov, ale aj na z├íklade najvy┼í┼íieho po─Źtu sú┼ąa┼żiacich z├şskal detsk├Ż domov Kol├írovo s celkov├Żm po─Źtom bodov 511. Gener├ílnym sponzorom tohto medzin├írodn├ęho podujatia je u┼ż po deviaty raz spolo─Źnos┼ą Nestl├ę Slovensko s.r.o., ktor├í je aj spoluorganiz├ítorom podujatia spolu so Spolo─Źnos┼ąou priate─żov det├ş z detsk├Żch domovov Úsmev ako dar (├ÜAD), Fórom riadite─żov a zamestnancov detsk├Żch domovov a ├Üstred├şm pr├íce, soci├ílnych vec├ş a rodiny. Podujatie sa konalo pod z├í┼ítitou ministra pr├íce, soci├ílnych vec├ş a┬árodiny SR J├ína Richtera.

 


Naj─Źastej┼íím┬ávýrobkom umeleckého ková─Źstva, s┬áktor├Żm sa stret├íva ┼íirok├í verejnos┼ą, sú br├íny, br├íni─Źky a┬áploty. S├║─Źasn├Ż boom rekon┼ítrukcie nehnute─żností a ├║pravy z├íhrad sa odzrkadlili aj vo zv├Ż┼íenom z├íujme o┬átak├ę ploty, ktor├ę ladia s┬ádomami a┬áz├íhradami a┬ázv├Żraz┼łuj├║ individualitu a┬ávkus majite─żov nehnute─żnost├ş. Pre─Ź s├║ ─Źasy jednotn├Żch pozv├íran├Żch r├║r a┬áoce─żov├Żch ty─Źiek. Modern├ę br├íny,┬ábr├íni─Źky a ploty s├║ dnes funk─Źn├Żmi umeleck├Żmi dielami a┬ápredmetmi obdivu.

Moderným trendom stavebníctva je pou┼ż├şvanie pr├şrodn├Żch ekologick├Żch materiálov, ktoré d├Żchajú. Len ten, kto za┼żil ┼ąa┼żko odstr├ínite─żn├ę plesne v┬áinteri├ęri v┬ázime a┬ás├ílav├║ hor├║─Źavu z┬áprehriatej stavby v┬álete, si vie dostato─Źne v├í┼żi┼ą pohodu b├Żvania v┬ákvalitnej drevostavbe. ─îo znamen├í pojem kvalitn├í drevostavba? Predov┼íetk├Żm je to vo─żba overen├ęho kon┼ítruk─Źno-izola─Źn├ęho syst├ęmu a┬áv├Żber kvalitnej realiza─Źnej firmy. Firma TEPORE, s.r.o., tak├Żto syst├ęm na slovensk├Ż trh dod├íva ako priamy obchodn├Ż a┬átechnick├Ż z├ístupca nemeckej firmy STEICO, ktor├í je najvä─Ź┼í├şm v├Żrobcom drevovl├íknit├Żch izol├íci├ş na svete.

Bardejovské kúpele u┼ż po dvadsiaty raz za sebou slávnostne otvorili v┬ápiatok 2. j├║na 2017 hlavn├║ k├║pe─żn├║ sezónu, ke─Ć miner├ílne pramene po┼żehnali z├ístupcovia ┼ítyroch cirkví pôsobiacich v┬ábardejovskom regi├│ne. K├║pele v┬ás├║─Źasnosti disponuj├║ vynovenými kapacitami vlani zrekon┼ítruovan├Żch hotelov Alexander a┬áAl┼żbeta, modern├Żm wellness centrom v┬áhoteli Oz├│n a profesion├ílne zdatn├Żm person├ílom. Maj├║ naj┼íir┼íie indika─Źn├ę zameranie spomedzi v┼íetk├Żch slovensk├Żch k├║pe─żov a┬áv├Żnimo─Źn├ę miner├ílne vody, ak├ę nemaj├║ na Slovensku obdobu. To v┼íetko vytv├íra perspekt├şvy pre ich ─Ćal┼í├ş rast. Informoval o┬átom Jaroslav Komora, gener├ílny riadite─ż Bardejovsk├Żch┬á┬ákúpe─żov.

Minerální voda Vincentka je mimo┼Ö├ídn─Ť ú─Źinn├í a pom├íh├í u ┼Öady nemoc├ş. Pro laiky i profesion├íly bylo dlouho z├íhadou, PRO─î je vlastn─Ť tak ├║─Źinn├í, kdy┼ż miner├íln├şch vod s┬áp┼Ö├şznivým slo┼żen├şm je cel├í ┼Öada a je tu i mo┼Ösk├í voda a tis├şce p┼Ö├şpravk┼» s┬ájej├şm obsahem. Tajemstv├şm je, ┼że pr├ív─Ť u┬áVincentky se se┼íli v┼íechny ┼í┼ąastné n├íhody a jej├ş l├ę─Źiv├ę i preventivn├ş ├║─Źinky prov─Ť┼Öila stalet├ş.
Problematika ochrany osobných údajov nie je verejnosti stále dostato─Źne zn├íma. Zodpovední pracovn├şci firiem rozumej├║ pojmom, ale rizik├í spojené so zneu┼żit├şm dôvern├Żch ├║dajov tret├şmi osobami si neprip├║┼í┼ąaj├║. Denne pritom odovzd├ívaj├║ osobn├ę ├║daje bank├ím, mobiln├Żm oper├ítorom, ├║radom a┬ár├┤znym spolo─Źnostiam. Nezam├Ż┼í─żaj├║ sa v┼íak u┼ż nad t├Żm, ako s┬ánimi v┬áprocese skart├ície jednotliv├ę in┼ítit├║cie nakladaj├║. Pr├íve vo fyzickom nakladan├ş s┬áosobn├Żmi ┬á├║dajmi spo─Ź├şva najvä─Ź┼íie nebezpe─Źenstvo ich zneu┼żitia. Spolo─Źnos┼ą Green Wave Recycling (GWR) pri┼íla s┬áinovat├şvnym rie┼íen├şm a┬ápon├║ka spo─żahliv├Ż, etick├Ż a┬ábezpe─Źn├Ż sp├┤sob skart├ície s┬ánajvy┼í┼í├şm stup┼łom ochrany osobn├Żch ├║dajov.

Tú┼żili ste niekedy by┼ą pánom ┼íermu a┬á┼żelezného ┼íarmu, bojovníkom tasiacim me─Ź, dýku, nô┼ż? Chceli by┼ą ako kr├í─ż Artu┼í a vlastni┼ą b├íjny Excalibur, alebo by┼ą jedn├Żm z┬ájeho rytierov a┬áma┼ą Lancelotov, ─Źi Avalonov me─Ź? A┬á─Źo tak me─Ź Vinkingov? Alebo sa v├ím p├í─Źi v├Żzdoba stien v┬á┼ít├Żle stredoveku? Kone─Źne si m├┤┼żete splni┼ą svoj sen, alebo ho splni┼ą niekomu in├ęmu exkluz├şvnym dar─Źekom. V┬áInterkove Handlov├í v├ím tak├Żto me─Ź zhotovia v┬átamoj┼íom umeleckom kov├í─Źstve J├ína Kanianskeho. Okrem toho v├ím ukuj├║ aj ─Ćal┼íie origin├ílne umelecko-remeseln├ę v├Żrobky pod─ża ┼żelania do interi├ęru i┬áexteri├ęru.

Nedílnou sou─Źást├ş l├íze┼łských pobyt┼» je vypln─Ťn├ş volného ─Źasu. L├ízn─Ť v┼żdy byly a z┼»staly centrem spole─Źensk├ęho ┼żivota a bohat├ęho kulturn├şho d─Ťn├ş. Vedle l├ę─Źebn├ę tak pln├ş i┬ádal┼í├ş v├Żznamn├ę funkce ve prosp─Ťch klient┼» i┬áobyvatel regionu. L├ízn─Ť Luha─Źovice, a. s., jsou nejv─Ťt┼í├şm soukrom├Żm organiz├ítorem ve┼Öejn├ęho kulturn├şho programu v┬áLuha─Źovic├şch. I┬áletos p┼Öipravuj├ş v L├íze┼łsk├ęm divadle celou ┼Öadu po┼Öad┼» jak z dramatick├ęho, tak i hudebn├şho ┼ż├ínru, k nim┼ż pat┼Ö├ş p┼Öedev┼í├şm presti┼żn├ş┬áFestival Jan├í─Źek a Luha─Źovice (17. - 21. 7. 2017).

 


Aprílové 7. kolo pride─żovania pouká┼żok na kúpu a in┼ítal├íciu fotovoltických panelov netrvalo ani 6 min├║t. Z├şskalo v┬á┼łom pouk├í┼żky v┬áhodnote 1 mil. EUR spolu 339 dom├ícnost├ş, z┬átoho iba 55 na syst├ęmy bez vyu┼żitia elektrick├Żch akumul├ítorov. Slovensk├í inova─Źn├í a energetick├í agent├║ra (SIEA) upozornila na to, ┼że neust├íle pretrv├íva z├íujem zo strany dom├ícnost├ş o┬ápouk├í┼żky na vyu┼ż├şvanie OZE (Obnovite─żn├Żch zdrojov energie) a tak kol├í s men┼í├şmi alok├íciami mô┼żu trva┼ą kr├ítko.

Symbolem minulé sezony v┬á Luha─Źovicích se stal láze┼łský poh├írek Nectarium - jednoduch├Ż, b├şl├Ż, s netypicky vsazen├Żm br─Źkem. Ad├ęle Chor├ę, autorce a v├şt─Ťzce design├ęrsk├ę sout─Ť┼że, kterou vyhl├ísila akciov├í spole─Źnost L├ízn─Ť Luha─Źovice, se v n─Ťm nejl├ępe poda┼Öilo propojit tradice s modern├şmi trendy. Z├íjem o n─Ťj byl velk├Ż. Proto pro leto┼ín├ş sezonu p┼Öipravila akciov├í spole─Źnost i nov├ę barevn├ę varianty, kter├ę se za─Źnou nab├şzet ji┼ż v polovin─Ť kv─Ťtna b─Ťhem slavnosti Otev├şr├ín├ş pramen┼». Informuje o tom Ing. Ji┼Ö├ş D─Ťdek, MBA, v├Żkonn├Ż ┼Öeditel L├ízn├ş Luha─Źovice, a.s.

Pouká┼żky na podporu zariadení na výrobu energi├ş z┬áobnovite─żn├Żch zdrojov energi├ş (OZE) rozbehli predaj najvä─Ź┼íieho dom├íceho v├Żrobcu slne─Źn├Żch kolektorov, firmy THERMO|SOLAR ┼Żiar, s. r. o., na slovenskom trhu. Vzh─żadom na to, ┼że pred zaveden├şm pouk├í┼żok trh stagnoval na n├şzkej úrovni, lebo ob─Źania ─Źakali zavedenie pouk├í┼żok u┼ż skôr, n├írast dom├íceho predaja za rok 2016 je medziro─Źne n├ísobn├Ż. Informoval o┬átom riadite─ż THERMO|SOLARU Alfréd Gottas.

Boom záujmu o┬áru─Źne kované výrobky zaznamen├íva v┬átomto roku umeleck├Ż kov├í─Ź J├ín Kaniansky z┬áHandlovej. Origin├ílne ru─Źne kovan├ę po┼ítov├ę schr├ínky zo ┼żeleza v┬átvare ta┼íiek, patinovan├ę kovov├ę ru┼że, vikingsk├ę me─Źe, tomahavky, sekery a┬á─Ćal┼íie jedine─Źn├ę v├Żrobky zo ┼żeleza zn├íme z┬áfilmov, ale aj br├íny, br├íni─Źky a┬áploty ─Źi ┼żelezn├ę postele idú neb├Żvalo na odbyt. S├║─Źasn├ę kapacity kov├í─Źstva u┼ż na zv├Ż┼íen├Ż z├íujem nesta─Źia a┬ápreto prijímaj├║ nov├Żch zamestnancov, ale uv├ştali by spolupr├ícu aj s┬á─Ćal┼í├şmi nez├ívisl├Żmi kov├í─Źmi, predov┼íetk├Żm z┬áregiónu.

Nedílnou sou─Źást├ş l├íze┼łských pobyt┼» je vypln─Ťn├ş volného ─Źasu. L├ízn─Ť v┼żdy byly a z┼»staly centrem spole─Źensk├ęho ┼żivota a bohat├ęho kulturn├şho d─Ťn├ş. Vedle l├ę─Źebn├ę tak pln├ş i┬ádal┼í├ş v├Żznamn├ę funkce ve prosp─Ťch klient┼» i┬áobyvatel regionu. L├ízn─Ť Luha─Źovice, a. s., jsou nejv─Ťt┼í├şm soukrom├Żm organiz├ítorem ve┼Öejn├ęho kulturn├şho programu v┬áLuha─Źovic├şch. Pro velk├Ż ohlas a z├íjem budou l├ízn─Ť v leto┼ín├şm roce pokra─Źovat v zapo─Źat├ęm projektu┬áLuha─Źovice v tanci┬á(30. 4. - 6. 5.), kter├Ż je roz┼í├ş┼Öen├Ż o tane─Źn├ş kurzy s┬áJanem Onderem. Slavnostn├ş zah├íjen├ş leto┼ín├ş l├íze┼łsk├ę sezóny, spojen├ę s┬áotev├şr├ín├şm pramen┼», je napl├ínovan├ę ve dnech 12. a┼ż 14. 5. 2017. Informuje o tom Ing. Ji┼Ö├ş D─Ťdek, MBA, v├Żkonn├Ż ┼Öeditel l├ízn├ş.

3815 Ŕlßnkov (255 strßnok, 15 Ŕlßnkov na strßnku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Prejs╗ na:
Vytvo°il Webdesign Dra-go.cz

╚as potrebnř k spracovaniu strßnky 0.91 sek˙nd